Тренінги з секс-освіти та зустрічі з лікарями: Як заклади освіти проводили тиждень репродуктивного здоров’я


19 травня 2019 року завершився третій тиждень пілотної програми «Healthy Challenge», присвячений темі репродуктивного здоров’я молоді. Студенти та викладачі 14-ти вищих навчальних закладів з чотирьох областей України – Дніпропетровської, Черкаської, Миколаївської та Одеської організовували різноманітні активності з метою підвищення рівня обізнаності молоді про раннє сексуальні життя та можливі негативні наслідки і хвороби, що передаються статевим шляхом. Організатори програми CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення.

Заклади-учасники розпочали тиждень репродуктивного здоров’я із вступного вебінару засновниці телеграм-каналу SexDrive Марини Шевчук. На вебінарі вона розповіла про уподобання молоді в темі сексуального життя згідно проведених недавніх досліджень та поділилася причинами низького рівня обізнаності молоді у сфері репродуктивного здоров’я.

Протягом тижня у закладах відбувалися тренінги, профілактичні лекції та семінари на тему статевого виховання та репродуктивного здоров’я молоді. На зустрічі із студентами були запрошені тренери із сексуальної освіти, місцеві лікарі-гінекологи та консультанти з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, шкідливого впливу тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин на організм людини.

Молодь здійснила ряд екскурсій до медичних закладів та мала змогу поспілкуватися з лікарями щодо стану власного здоров’я та отримали цінні поради і консультації. Окрім того, студенти відвідали завод контрацептивів “МЕДПАК Україна”, де ознайомилися з усіма тонкощами виробництва засобів контрацепції та відвідали лабораторію перевірки контрацептивів.

Для залучення міських жителів до теми репродуктивного здоров’я, студенти влаштували вуличну акцію на тему «Цінуй життя – зупини ВІЛ та СНІД». Загалом, активності третього тижня охопили понад 6 тисяч студентів, викладачів та жителів громади.

З 20 по 26 травня триває завершальний тиждень програми на тему ментального здоров’я.

Партнери програми: Міністерство молоді та спорту України, Інститут модернізації змісту освіти МОН України, Центр громадського здоров’я МОЗ України та ініціатива Teenergizer. Більше про ініціативу та активності учасників пілотної програми на сайті healthy-challenge.in.ua та на фейсбуці www.facebook.com/HealthyChallenge2019. Офіційний хештег Програми – #HealthyChallenge2019

Довідка:

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

 

Поділитися новиною:

Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *