Як говорити з підлітками про ризики ранньої вагітності. Поради


Підліткам властиво недооцінювати ризики, в тому числі і ті, що пов’язані з сексуальною поведінкою. У рамках тижня репродуктивного здоровя, ділимося порадами як говорити з підлітками про секс та про наслідки ранньої вагітності.

Запропонуйте вашій дитині скласти список життєвих планів на найближчі 5 років: запишіть плани, які стосуються навчання, вибору професії, подорожей, розваг, творчості, занять улюбленою справою, спілкування з друзями і т.д. Потім, запропонуйте переглянути цей список, з урахуванням раптової ситуації вагітності та очікування дитини.

У розмові з донькою обговоріть, як вагітність і народження немовляти змінить її життя, стосунки з друзями і всередині сім’ї, як вирішувати питання зі школою і подальшим навчанням, як розподілити обов’язки по догляду за дитиною, про майбутнє заміжжя, фінансовий добробут.

Обговоріть, як можуть скластися стосунки з батьком дитини, чи буде він готовий піклуватися про сім’ю, зберігати вірність, нести відповідальність.

Вагітність і пологи у дівчини-підлітка є вкрай небажаними, оскільки:

  • Вагітність у ранньому віці може загрожувати здоров’ю, а іноді – життю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вагітність, її переривання і пологи в підлітковому віці є одними з основних причин материнської і дитячої смертності у світі. Ймовірність мертвонародження та смертності новонароджених у матерів підліткового віку в 1,5 рази вище, ніж у жінок 20-29 років.
  • Неможливість завершити навчання в школі, отримати освіту і професію, обмежує можливості для отримання добре оплачуваної роботи, прирікає на низький рівень доходу і бідність.
  • Необхідність утримувати дитину ставить непрацюючу маму в довготривалу фінансову залежність від батьків або інших людей, які можуть чинити на неї тиск.
  • Висока ймовірність засудження з боку близьких і ризик виховувати малюка одній.

Джерело: http://www.reprohealth.info/uk/

Поділитися новиною:

Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *